خدمات دیگر

موسسه خیریه راه ایمان خدمات دیگری را نیز ارائه می کند که شامل سه دسته زیر می باشند:

امور درمانی

کمبود امکانات درمانی مجهز، یکی از مشکلات قطعی محرومان این مناطق است. چه بسیار نیازمندانی که با درد و بیماری روزگار می گذرانند و چاره ای جز تحمل، تا دم مرگ ندارند. ضمن آنکه گاه فقر و نداری نیز اجازه ی مراجعه به بیمارستانها و درمانگاه ها را به محرومان نمی دهد.

بدین منظور تاکنون اقدامات اساسی جهت دهها بیمار مناطق محروم صورت گرفته است و تعدادی از بیماران نیز پس از اعزام به تهران مورد معالجه قرار گرفته اند.

برگزاری مناسبت های مذهبی

روزها و مناسبت های مذهبی فرصت گرانبهایی است تا در آن ایام، معارف زیبای مکتب اهل بیت (ع) به پیروان هر دو مذهب ارائه شود تا جذابیت های مکتب بیش از پیش، تبلیغ گردد. بدین منظور، هر ساله چندین نوبت گروه هایی از جوانان در مناسب های گوناگون به مناطق گوناگون جنوب کشور و روستاهای محروم آن سفر می کنند تا با سبکی نو و جذاب و بهره گیری از روشهای نمایشی و هنری (اجرای نمایش، سرود، مسابقه، مداحی و سخنرانی)، مفاهیم و معارف آیین تشیع را به مردم آن سامان، ارائه دهند. همواره این مراسم با استقبال پرشور مردم همراه بوده است.

تشکیل کلاس های اعتقادی

با توجه به القای شبهات اعتقادی گوناگون در ذهن و فکر جوانان محروم هرمزگان، نیاز به تشکیل جلسات اعتقادی و پاسخ به شبهات فکری، بیش از پیش احساس می شود. از چهار سال پیش با تاسیس “موسسه الغدیر” در خوزستان و نیز تشکیل کلاسهای اعتقادی در نواحی مختلف هرمزگان و اعزام های هفتگی اساتید به مناطق حساس و پر خطر، نتایج مفید و پرثمری حاصل شده است.

 تشکیل کلاس های اعتقادی و پاسخ به شبهات توسط اساتید ارسالی از تهران و قم; در مناطق بندر لنگه; قشم; پارسیان; قلعه گنج; بندرعباس; آبادان; خرمشهر

برای اطلاع از فعالیت هایی که در این زمینه صورت می گیرد، به بخش اخبار (اخبار مراسم) مراجعه نمایید.