گروه پزشکی مؤسسه راه ایمان هر ماه در دو الی سه نوبت، تیمی متشکل از پزشکان داوطلب با تخصص های گوناگون را به مناطق محروم جنوب کشور اعزام می کند. این مأموریت ها که با تأمین رایگان دارو برای بیماران محترم همراه است، همواره سرشار از خاطرات شیرین و گاه تلخ است.
گزارش زیر مربوط به سفر گروه پزشکی اعزامی مؤسسه به روستاهای شهرستان دلگان واقع در استان سیستان و بلوچستان است.

تاریخ مأموریت: 15 تا 17 آبان ماه 1398

مناطق تحت پوشش:
1- روستای محروم گنبد علوی
2- روستای محروم چاه میرک
3- روستای محروم کلان ظهور
4- روستای محروم لدی

جمع كل مراجعات جهت ویزیت طي 3 روز: 2509 نفر

مجموع ويزيت هاي صورت گرفته در این 3 روز به تفكيك تخصص:
1- زنان 198 نفر
2- عمومی 626 نفر
3- اطفال 479 نفر
4- چشم 190 نفر
5- اپتومتری (تیم 3نفره از دانشگاه زاهدان) 880 نفر به صورت تقریبی
6- سفارش ساخت عینک 83 نفر
7- روانشناس 53 نفر

یکی از نقاط عطف این سفر حضور مشاور محترم روانشناس در کنار تیم پزشکی می باشد. ایشان در این سفر فشرده موفق به برگزاری 2 کارگاه برای معلمان عزیز دبستان و پیش دبستانی موسسه راه ایمان با موضوع روشهای فرزند پروری و ارتباط با کودک و همچنین کارگاه تربیت دینی برای مربیان دلسوز موسسه سفینة النجاه شدند و در پی آن با 53 مورد جلسات مشاوره برگزار نمودند که با استقبال زیادی نیز روبرو گردید.

نکته دیگر آنکه بخاطر تعدد روستاها و مناطق که الزام به جابجایی تیم داشتیم، سبب شد تا تیم داروخانه، داروهای خود را روی صندلی های اتوبوس چیدمان کرده و از همانجا پاسخگوی نیاز مراجعین باشد.

همچنین بیش از ۲۲۰۰ عدد مسواک و خمیردندان برای گروههای سنی مختلف دانش آموزان عزیز منطقه دلگان تهیه و به آنجا ارسال گردید.

از دیگر نکات حائز اهمیت در این سفر، حضور عینک ساز شرکت آلمان اپتیک در کنار تیم چشم پزشکی بود که با ارائه 32 مدل فریم بصورت نمونه موفق به دریافت سفارش ساخت بیش از 80 عینک گردید.

و مثل همیشه این گروه نیز از یاری دلسوزانه تیم پرستاری بهره مند بود.