بادی چنین مهیب نزیبد بهار را
کز برگ و گل برهنه کند شاخسار را
در شعله‌های خشم بسوزاند چنین
گل را و خار را!

اکنون جمال باغ بسی محنت‌آور است،
غمگین‌تر از غروب غم‌انگیز آذر است!
بر چشم هرچه می‌نگرم، در عزای باغ،
از اشک غم تر است!

آن‌سو بنفشه‌ها همه محزون و خسته‌اند
در موج سیل، تا به گریبان نشسته‌اند
لب‌های باز کرده به لبخند شوق را،
در خاک بسته‌اند!

 

جمعه، ۹ فروردین ۹۸

با توجه به رهاسازی آب های پشت سدهای خوزستان و سیلاب های سهمگینی که به سوی شهرها و صدها روستا روان شده و خواهد شد و نیاز به اقدامات فوری جهت جلوگیری از شکستن سیل بندها، از ظهر امروز نمایندگان موسسه با اجاره کردن چندین دستگاه لودر، بیل مکانیکی و کامیون کمپرسی مشغول تقویت سیل بندها هستند تا‌‌ روستاها را از فاجعه های بعدی که بسیار وخیم تر از سیل گلستان خواهد بود، نجات دهند البته با بارش های شدید بعدی که از فردا پیش بینی می شود کار بسیار سخت تر خواهد شد و نیازها گسترده تر خواهد شد.

شنبه، ۱۰ فروردین ۹۸

از اولین ساعت های صبح امروز تلاش ها دوباره آغاز شد تا جلوی هجوم بی امان سیل گرفته شود. در بعضی موارد موفق شدیم ولی بعضی روستاها در منطقه شعیبیه و نیز حواشی خرمشهر در خطر شدید قرار دارند که تعدادی از روستاها مانند عیله و دهول و قلعه جاسم تخلیه شدند و در کمپ های آماده شده مستقر شدند. حتی ناگزیر شدیم مدرسه موسسه را در روستای عیله تخلیه کنیم. فعالیت های ما کماکان ادامه دارد. نگرانی اصلی ما، بارش های امشب است و عوارض ناگزیر آن.

یکشنبه، ۱۱ فروردین ۹۸

با ادامه بارش های شدید و اعلام حالت فوق العاده در خوزستان و تخلیه روستاهای بیشتر، کمک های یاران موسسه، به سیل زدگان ادامه دارد. ارسال آب و غذا در کنار ایمن سازی به کمک تجهیزات سنگین در بعضی از روستاها از فعالیت های امروز ماست. از همه شما التماس دعا داریم تا با قطع بارش ها، خسارات کمتری به هموطنان محروم وارد آید.
امروز علاوه بر اقدامات ایمن سازی روستاها توسط ماشین آلات سنگین در نواحی مختلف خوزستان، این فعالیت ها نیز صورت گرفت: ۱- شروع پخت غذای گرم برای توزیع بین سیل زدگانی که در کمپ ها مستقر شده اند. ۲-تهیه صبحانه برای نیروهای کمکی و مردم سیل زده. ۳- توزیع آب معدنی در کمپ های سیل زدگان ۴- توزیع طاقه های نایلون میان روستاییانی که در تقویت سیل بندها می کوشند

دوشنبه، ۱۲ فروردین ۹۸

اوضاع مناطق مختلف خوزستان شدیدا بحرانی است. باران شدید هم ادامه دارد. دیشب شب سختی بود. روستاهای بیشتری تخلیه شدند. دومین مدرسه موسسه در روستای قلعه جاسم هم تخلیه شد. نمایندگان موسسه به خدمت رسانی مشغولند اما بر اساس پیش بینی ها، در دو روز پیش رو شرایط بدتر خواهد شد.
سیل به سوسنگرد رسید. تلاش مردم و نیروهای امدادی ادامه دارد. تعدادی از روستاها در خطرند. خیابان های سوسنگرد را سیل در برگرفته است. نمایندگان موسسه، به انواع کمک و یاری مشغولند.
روستاهای بیشتری تخلیه می شود و مردم به کمپ ها منتقل می شوند. در کمپ ها به غذای گرم، پوشک، آب معدنی، نان و نایلون نیاز می باشد.

سه شنبه، ۱۳ فروردین ۹۸

پیام نماینده موسسه در ساعت ۲:۳۷ دیشب:
با سلام، الآن از مسیر سه راه ابو طیور به طرف روستاهای چویس و یحموره و قلعه جاسم برگشتیم که متاسفانه همه این روستاها مقاومت سیل بندهایشان شکسته شده و حداقل بالای نیم متر آب در جاده اصلی جریان داشت مردم در جاده سرگردان بودند و جالب اینجا بود که وقتی به بخشداری برگشتیم در وضعیت قرمز قانونی همه، شعیبیه را به امان خدا ول کرده و به شوشتر رفته بودند، تا صبح حداقل ۴ روستای ابوطیور ۱ و ۳ و سنگر چنیبه و چویس را هم آب خواهد گرفت.

سیلاب های لرستان به خوزستان رسید. دستور تخلیه روستاهای شعیبیه و سوسنگرد صادر شد. حمیدیه نیز وضعیت مناسبی ندارد. مردم در شرایط مناسبی نیستند. در دو منطقه آشپزخانه جهت غذای گرم، از طرف موسسه راه اندازی شد. در رفع نیازهای ضروری سیل زدگان‌ می کوشیم اگرچه نیازها فراوان است.

چهارشنبه، ۱۴ فروردین ۹۸

سیلاب در نواحی مختلف خوزستان به شدت ادامه دارد تا جایی که نیروهای سپاه مجبور به انفجاری در منطقه سوسنگرد شدند تا آب به سوی «چذابه» روان گردد. علاوه بر روستاهای شعیبیه و سوسنگرد به بعضی از روستاهای حمیدیه هم اخطار تخلیه داده شده است. در سه نقطه شادگان، شوشتر و سوسنگرد با راه اندازی سه آشپزخانه، غذای گرم در دو وعده ناهار و شام تهیه و بین هزاران سیل زده مسقر در کمپ ها و نیز نیروهای امدادی توزیع می کنیم. کماکان به همراهی های شما نیکوکاران نیازمندیم.