بیانیه آیت الله سیستانی در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی

13 دی 1398|

صبح امروز (جمعه، 13دی 1398) حملات نیروهای هوایی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و تعدادی از فرماندهان حشد الشعبی از جمله ابومهدی المهندس شد.
حضرت آیت الله سیستانی این اتفاق را حمله ای وحشیانه توصیف کردند که منجر به شهادت شماری از قهرمانان نبردهای پیروزی بر داعش شد.
مرجعیت عالی دینی با صدور بیانیه ای که توسط نماینده ایشان در نماز جمعه امروز کربلا قرائت شد، به حمله واکنش نشان دادند و عنوان کردند:
رویدادها به سرعت در پی هم رخ می دهد و بحران ها اوج می گیرد و کشور در […]

راه ایمان در کنار سیل زدگان کوت عبدالله

3 دی 1398|

در پی بارندگی های آذرماه، شهرهای استان خوزستان دچار آب گرفتگی و سیل شدند بطوریکه زندگی عادی مردم در مناطق مختلف این استان شدیداً دچار اختلال شده و در وضعیت بحرانی قرار گرفت.

مؤسسه خیریه راه ایمان از ابتدای اعلام وضعیت بحرانی در منطقه، به یاری سیل زدگان منطقه محروم کوت عبدالله در حاشیه اهواز شتافت.

کوت عبدالله در بخش مرکزی شهرستان کارون واقع در استان خوزستان یکی از مناطق محرومی است که زندگی بسیاری از مردم در آن شدیداً آسیب دیده است.

دو اقدام اساسی مؤسسه، اجاره تانکرهای لجن کش برای تخلیه خانه های پر از سیلاب و دیگری انعقاد قرارداد با […]

گزارش گروه پزشکی اعزامی مؤسسه راه ایمان به دلگان

26 آذر 1398|

گروه پزشکی مؤسسه راه ایمان هر ماه در دو الی سه نوبت، تیمی متشکل از پزشکان داوطلب با تخصص های گوناگون را به مناطق محروم جنوب کشور اعزام می کند. این مأموریت ها که با تأمین رایگان دارو برای بیماران محترم همراه است، همواره سرشار از خاطرات شیرین و گاه تلخ است.
گزارش زیر مربوط به سفر گروه پزشکی اعزامی مؤسسه به روستاهای شهرستان دلگان واقع در استان سیستان و بلوچستان است.

تاریخ مأموریت: 15 تا 17 آبان ماه 1398

مناطق تحت پوشش:
1- روستای محروم گنبد علوی
2- روستای محروم چاه میرک
3- روستای محروم کلان ظهور
4- […]

افتتاح دو مدرسه روستایی در شهرستان هشتبندی

21 آذر 1398|

سیزدهم آذرماه 1398، روزی به یاد ماندنی برای دانش آموزان ابتدایی روستاهای امیرآباد و کهنان بود؛ چرا که از این پس در روستای خود به مدرسه می روند.
مدرسه امام زین العابدین (ع) در روستای امیرآباد و مدرسه امام حسن مجتبی (ع) در روستای کهنان، هر یک دارای شش کلاس درس برای مقطع ابتدایی است. این دو روستا واقع در شهرستان هشتبندی از توابع استان هرمزگان هستند.

مؤسسه راه ایمان ساخت این دو مدرسه را با حمایت خیّرین محترم، از فروردین ماه سال 1397 آغاز و در آذرماه 98 رسماً افتتاح کرد.

برگزاری اجلاس دست اندرکاران مدارس راه ایمان

16 آذر 1398|

اجلاس دست اندرکاران مدارس مؤسسه راه ایمان، روز پنج شنبه 7 آذر 1398 در مجتمع فجر اهواز برگزار شد.
این اجلاس که با حضور صدها معلم، مدیر و دست اندرکار آموزشی مدارس مؤسسه راه ایمان در خوزستان برگزار شد، گامی بلند بود تا مدارس راه ایمان موفق تر و پر شورتر به تربیت و آموزش فرزندان مناطق محروم بپردازند.

از سخنرانان حاضر در این برنامه، می توان به دکتر علی اکبر جلالی چهره ماندگار و پدر فناوری اطلاعات ایران، همچنین دکتر سید حمید خویی عضو هیأت مدیریه مؤسسه راه ایمان اشاره کرد.

اهدای کمک جهیزیه به معلمان مدارس راه ایمان

16 آذر 1398|

مؤسسه راه ایمان در راستای حمایت از معلمان شاغل در مدارس تحت پوشش خود، آذرماه امسال به 9 نفر از بانوان معلم در استان خوزستان کمک جهیزیه اهدا کرد.
این افراد در مدارس مؤسسه راه ایمان در شهرستان های حمیدیه و سوسنگرد فعالیت می کنند.

اولین سری کمک جهیزیه های اهدایی، مردادماه امسال به 6 نفر از معلمان شهرهای خرمشهر و شعیبیه تقدیم شده بود.

بهره برداری از اولین مرکز کارآفرینی راه ایمان در گوریه

19 آبان 1398|

اولین مرکز کار آفرینی موسسه راه ایمان در شهر گوریه راه اندازی شد.
این مرکز که بطور مستقیم برای 12 نفر اشتغال زایی داشته است، پس از ماه ها تجهیز و آماده سازی کارگاه، شروع به تولید بسته هایی از محصولات کشاورزی منطقه نمود و اولین سری تولیدات خرمای خود را آبان ماه 1398 به بازار عرضه کرد.
گوریه، مرکز بخش شعیبیه واقع در شمال استان خوزستان است.

اعزام گروه پزشکی به منطقه الهایی استان خوزستان

6 آبان 1398|

گروه پزشکی موسسه راه ایمان، در ادامه روند پیشین خود مبنی بر خدمت رسانی به مناطق محروم جنوب کشور، اینبار عازم منطقه الهایی از توابع استان خوزستان شدند.

این گروه که در روزهای 2 و 3 آبان ماه بصورت داوطلبانه به منطقه اعزام شده بود، متشکل از متخصصین داخلی، قلب، اطفال، ماما، پزشک عمومی، پرستار و مدیر داروخانه بود.

با یاری مردم محلی و همچنین همکاری صمیمانه پزشکان مستقر در مرکز بهداشت الهایی که در کنار تیم پزشکی اعزامی موسسه راه ایمان بصورت رایگان فعالیت می کردند، طی دو روز 1427 نفر بصورت کاملا رایگان ویزیت شده و دارو دریافت کردند.

بخش الهایی […]

بازدید بانوان راه ایمان از منازل ایتام در بندر جاسک

2 آبان 1398|

بازدید از منازل ایتام در مناطق محروم ایران و نیازسنجی این مناطق، از اقدامات مستمر «مؤسسه راه ایمان» طی سالها بوده است.

در همین راستا، گروهی از بانوان موسسه راه ایمان به منطقه بندر جاسک در استان هرمزگان سفر کرده و ضمن بازدید خانه به خانه از حدود 170 خانواده ایتام آن منطقه، به بررسی نیازمندی های آنان می پردازند.

در این سفر چهار روزه که از روز سه شنبه 30 مهرماه آغاز و تا جمعه 3 آبان ماه ادامه می یابد، هدایایی نیز تقدیم کودکان این خانواده ها می شود.

برگزاری دومین همایش سالانه راه ایمان در سال 1398

22 مهر 1398|

دومین همایش سالانه موسسه راه ایمان در سال 1398، جمعه شب (19 مهرماه) با حضور جمع کثیری از نیکوکاران و خیر اندیشان برگزار شد.
موسسه راه ایمان هر سال دو همایش جهت ارائه گزارش به حامیان و خیرین برگزار می کند.
همایش اول، بهار امسال مصادف با ماه مبارک رمضان برگزار شد.