توضیحات پروژه

بخش های شعیبیه، حمیدیه و گمبوعه در استان خوزستان در جنوب غربی کشور ایران قرار دارند. جمعیت این بخش ها مجموعا بیش از 80 هزار نفر است. بخش های حمیدیه و گمبوعه از توابع شهرستان حمیدیه می باشند که در سال 1391 با انتزاع از شهرستان اهواز با 4 دهستان تشکیل شد. روستاهای این بخش ها از مناطق محروم بوده و نیاز به احداث مدرسه در برخی از آن ها به سبب جمعیت و موقعیت جغرافیایی مشهود است.

تعدادی از روستاها چه در شعیبیه، چه در حمیدیه و گمبوعه و چه در دلگان از مناطق کاملا محروم به شمار می روند. در این روستاها بعضا فقط یک کلاس به عنوان مدرسه وجود دارد و دانش آموزان دبستان پسر و دختر در پایه های اول تا پنجم سر این کلاس می نشینند و معلم به همه آن ها در زمان های مختلف در یک کلاس تدریس می کند. طبعا یک کلاس جوابگوی کامل دانش آموزان این روستاها نیست.

برای احداث مدارس در این روستاها با هماهنگی سازمان نوسازی مدارس نقشه هایی تهیه شده است تا با اجرای این مدارس حداقل نیاز دانش آموزان در روستاها با توجه به آمار دانش آموزی برطرف گردد.

اکنون به همت خیرین و نظارت و اجرای این مؤسسه، مدرسه ای سه کلاسه در این منطقه ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نام این مدرسه، مدرسه حضرت اباالفضل(ع) است.

مساحت بنای این مدرسه سه کلاسه به علاوه سرویس های بهداشتی 310 متر مربع و مساحت محوطه آن حدود 900 متر مربع در نظر گرفته شده است.

 

گالری تصاویر